niedziela, 28 października 2012

Pyszny i szybki sos do makaronu z kurczakiem i suszonymi pomidorami

Niewymagający długiej listy składników ani długiego przygotowania. Rewelacyjne połączenie smaków z naprawdę delikatną nutą czosnku. Nie martwcie się jednak - jego smak absolutnie nie dominuje. Kreatorem smaku naszego sosu są suszone pomidory i zioła. Przepis własny.



Składniki na 4-5 porcji:
  • 1 pierś z kurczaka
  • ok 10 sztuk suszonych pomidorów z zalewy
  • 1 ząbek czosnku (lub 2 małe)
  • 500-600ml śmietany 18%
  • zioła prowansalskie
  • bazylia suszona
  • garść tartego parmezanu
  • sól, pieprz, cukier
  • paczka makaronu - kształt dowolny

Zacznijcie od wstawienia wody na makaron. Sos i tak będzie gotowy zanim się on ugotuje. Piersi kurczaka należy pokroić w kostkę, posypać solą i smażyć na oleju. Gdy będą już usmażone, dodać pokrojone suszone pomidory i niewielką ilość ziół prowansalskich oraz bazylii. Po ok 5-7 minutach do na patelnię dodać śmietanę. Dokładnie połączyć i doprawiać ziołami, solą, świeżo zmielonym pieprzem i cukrem - cukier w tym przypadku łagodzi kwaskowatość pomidorów. Na koniec dodać przeciśnięty przez praskę czosnek i parmezan. Wymieszać i gotowe.



 Smacznego :)

czwartek, 25 października 2012

Panna Cotta

Tak jak Creme brulee mnie bardzo rozczarował tak panna cotta skradła moje podniebienie. Panna cotta - delikatny śmietanowy deser o mocno waniliowym aromacie. Obowiązkowo podana z owocowym sosem, który wzmocni i podkreśli delikatną jedwabistość deseru. Przepis stąd - tym razem bez żadnych zmian :)




Składniki na 4 porcje po 125ml:
  • 75ml mleka
  • 425ml śmietany kremówki
  • 50g cukru
  • laska wanilii
  • 2 łyżeczki żelatyny

Żelatynę namoczyć w odrobinie zimnej wody aż napęcznieje, taką zalać odrobiną wrzątku i wymieszać do rozpuszczenia.
Śmietanę i mleko zagotować z cukrem. Wanilię przekroić, wydobyć ziarenka i dodać je do śmietany. Laskę wanilii także dać do garnka - niech odda cały swój aromat. Gdy cukier się roztopi dodać do gotującej się masy żelatynę i dokładnie wymieszać. Całość odstawić do przestudzenia co jakiś czas mieszając. Dzięki wlewaniu do miseczek przestudzonej, lekko gęstniejącej masy ziarenka wanilii nie opadną na dno. Wypełnione naczynka wstawiamy do lodówki. Po kilku godzinach masa ładnie stężeje. Aby wyjąć nasz deser z miseczek wystarczy wstawić je na kilka sekund do gorącej wody. Podawać z sosem owocowym.


Smacznego!

niedziela, 21 października 2012

Magia jesieni

Piękna słoneczna pogoda aż prosi o wyjście z domu. Magiczne chwile ciszy wśród mieniących się w słońcu liści. Kolorowo. Bajecznie. Podzielę się z wami tymi chwilami.













sobota, 20 października 2012

Krokiety z pieczarkami, jajkiem i żółtym serem

Nieskomplikowane połączenie - idealne współgranie.  Danie nieskomplikowane wymagające jednak trochę czasu. Dzięki natce pietruszki farsz nie jest mdły. Jeśli szukasz przepisu na krokiety inne niż z mięsem i kapustą to właśnie znalazłaś/eś :)



Składniki na naleśniki:
  • 1 litr mleka
  • 2 jajka
  • mąka 
  • cukier, sól, 
  • 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki wymieszać. Mąki dodawać stopniowo do uzyskania odpowiedniej gęstości ciasta. Usmażyć naleśniki i odstawić by ostygły.

Składniki na farsz:
  • 70 dag pieczarek
  • 2 cebule
  • 4 jajka
  • 10 dag żółtego sera
  • garść natki pietruszki
  • sól, pieprz

Pieczarki obrać, zetrzeć na tarce jarzynowej. Cebule pokroi w kostkę. Wszystko to wrzucić na rozgrzaną oliwę i smażyć aż cebula się zeszkli a woda z pieczarek odparuje. Jajka ugotować na twardo, obrać i drobno posiekać. Ser zetrzeć na tarce. Jajka, ser i pieczarki wymieszać. Doprawić solą i pieprzem. Dodać posiekaną pietruszkę.

Farsz zawijać w naleśniki i podsmażyć na oliwie (można obtoczyć je w jajku i bułce tartej).


Smacznego :)

piątek, 12 października 2012

Chałwowe ciastka i stempelki

Gdy tylko zobaczyłam przepis na te ciastka wiedziałam, że niebawem będą się piekły w moim piekarniku ciesząc oczy i podniebienie. Wbrew pozorom ciastka nie są przesłodzone. Kruche z wyraźną nutą chałwy. Wg mnie można je podrasować dodając posiekane orzechy. Polecam. Przy pieczeniu nie mogłam się powstrzymać i wypróbowałam nowe stempelki - wyszedł mi jadalny alfabet. Przepis stąd z moimi zmianami (bez jajka mi się nie kleiło ;) )


Składniki na ok 50 szt ciasteczek:

  • 2,5 szklanki mąki
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
  •  200g margaryny
  •  1 jajko
  •  2 łyżki wody
  •  3 łyżki ziaren sezamu
  •  200g chałwy waniliowej


Chałwę pokruszyć. Wszystkie składniki wymieszać aż powstanie jednolite, gładkie ciasto. Formować kulki wielkości orzecha włoskiego i układać na blasze do pieczenia. Każde ciastko delikatnie spłaszczyć. Piec w 180 stopniach około 15 minut. Do spłaszczenia posłużyły mi stempelki z literami. Są one wygodne w użyciu, ładnie wychodzą poszczególne litery, ale wiadomo ciasteczka rosły i kontury się trochę rozmyły.


Smacznego :)

poniedziałek, 8 października 2012

Szybkie i chrupiące pieczone ziemniaki

Czy macie czasami chęć na pieczone ziemniaki ale wizja obgotowywania ich, potem przekręcania sprawia, że ochota mija? No właśnie, teraz możecie zapomnieć o tych wszystkich czynnościach i cieszyć się smakiem własnoręcznie upieczonych ziemniaczków :) Dodatkowa zaleta to możliwość przyprawienia ich tak jak lubicie! Sekretem jest tu specjalna mieszanka do pieczonych ziemniaków, którą przygotujecie z przepisu poniżej. Nie ma na co czekać, trzeba piec :)


Składniki na  sekretną mieszankę:
  • 5-6 łyżek bułki tartej
  • 1 łyżeczka papryki słodkiej
  • 1/4 łyżeczki papryki ostrej
  • 2 łyżeczki przyprawy do ziemniaków
  • 1 łyżeczka soli
  • 2 łyżeczki suszonego koperku

Wszystkie składniki wymieszać. Oczywiście składniki jakich tu użyjecie są waszą indywidualną inwencją. Przyprawy można mieszać, łączyć i komponować wg własnego gustu, podstawą jednak musi być bułka tarta. Przyprawy wychodzi sporo, nie zużyjecie wszystkiego na raz. Reszta w zamkniętym słoiku poczeka na następną okazję do pieczenia. (Skądś ten pomysł zaczerpnęłam, niestety było to na tyle dawno, że nie potrafię powiedzieć skąd :(  )





Składniki:
  • ziemniaki
  • olej
  • sekretna mieszanka


Piekarnik nagrzać do 235 stopni  z termoobiegiem.Ziemniaki należy obrać i pokroić w ósemki. Wrzucić je na blachę do pieczenia, polać obficie olejem i wymieszać, by olej je dokładnie pokrył. Tak przygotowane ziemniaki należy ułożyć na blaszce obok siebie, tak jak na zdjęciu. Ważne by ziemniaki nie leżały jeden na drugim. Tak przygotowane i ułożone ziemniaki posypać mieszanką przypraw. Nie żałujcie. Część oleju jaka była na blasze wchłonięta zostanie przez przyprawy. Jeśli trzeba dolejcie oleju tak, by pokrywał cienką warstwą blachę. Po posypaniu przyprawą ziemniaków nie mieszać! Posypane od razu wstawiać do piekarnika. W zależności od tego jaki stopień zrumienienia lubicie ziemniaczki będą gotowe po ok 40-50 minutach.



Smacznego!


niedziela, 30 września 2012

Sernik IDEALNY

Tak, tak, dobrze widzicie IDEALNY. Kremowy, lekki ale nie przesadnie puszysty, delikatny i rozpływający się w ustach. Kruchy spód dla kontrastu żeby się tak całkowicie nie rozpłynąć. Najlepszy drugiego dnia po upieczeniu. Ach, polecam bez dwóch zdań. Wart jest każdej z czterech misek jakie trzeba ubrudzić :) Przepis z moimi modyfikacjami. Oryginał znajdziecie tu. Z podanych przeze mnie proporcji wychodzi duża blacha (24x39cm). Zdjęcia nie oddają smaku, faktury :(



Składniki na kruchy spód:
  • 1,5 szklanki mąki
  • 125g masła
  • 1 jajko
  • 1/4 szklanki cukru
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżka wody
Wszystkie składniki zagnieść. Powstałe ciasto rozwałkować i wyłożyć nim blachę. Piec ok. 10-15 minut w 170 stopniach.


Składniki na masę serową:
  • 1kg sera 3-krotnie zmielonego (używam Piątnicy w wiaderku)
  • 350g cukru
  • 7 dużych jajek lub 8 mniejszych
  • 200g masła
  • 4 łyżki kaszy manny
  • 1 budyń śmietankowy lub waniliowy
  • 200ml śmietany kremówki
  • esencja waniliowa
  • ewentualnie bakalie

Masło utrzeć mikserem do puszystości i wymieszać dokładnie z serem. W osobnej misce utrzeć żółtka z cukrem aż powstanie biała i puszysta masa. Dodać je do masy serowej i wymieszać.
Także pozostałe składniki: kaszę mannę, budyń, esencję waniliową dodać do masy i miksować do połączenia składników.
Kremówkę ubić na sztywno. w osobnej misce - ubić białka na pianę. Do masy serowej delikatnie wmieszać  ubitą śmietanę i pianę z białe oraz bakalie.
Masę wyłożyć na wcześniej upieczony spód z ciasta. Piec w temperaturze 170 stopni - jeśli z termoobiegiem to około 60 minut - jeśli bez to jakieś 80-90 minut. Studzić w uchylonym piekarniku.



Smacznego!




sobota, 22 września 2012

Prosta i błyskawiczna zupa z dyni

Klasyczna zupa krem. Rewelacyjna w smaku i naprawdę nietrudna do przygotowania. Pozycja obowiązkowa w dyniowym sezonie :)


Składniki:
  • 1600g oczyszczonej dyni Najprostsza
  •  800g ziemniaków
  • 1 duża cebula
  • 1,5l bulionu warzywnego (lub 1,5l wody i 3 kostki rosołowe warzywne ;) )
  • Sól, pieprz
  • Do podania: śmietana, pestki dyni uprażone na suchej patelni

Cebulę zeszklić na oliwie. Dynię i ziemniaki pokroić dużą kostkę. Bulion zagotować. Wrzucić dynię i ziemniaki, dołożyć zeszkloną cebulę i wszystko gotować. Kiedy warzywa będą już miękkie zmiksować wszystko na jednolitą masę. Doprawić i podawać z kleksem śmietany i prażonymi pestkami dyni. Mówiłam, że błyskawiczna i prosta :)

Poniżej niespodzianka, wyhodowana przez dziadka dynia specjalnie dla mnie :)



Dyniowe przysmaki

niedziela, 16 września 2012

jajka w kokilkach

Czyli jak podać nudne jajka na śniadanie, efektownie i inaczej niż dotychczas. Zakup kokilek spowodował chęć wypróbowania przepisów wcześniej tylko oglądanych. Na jajka podane w ten sposób ochotę miałam już dawno. Podoba mi się fakt, iż za pomocą zmiany dodatków to danie za każdym razem może być inne i równie smaczne. Polecam.



Składniki:
  • 4 jajka
  • 2 plasterki szynki, boczku lub kiełbasy  - jak wolicie
  • 1 mały pomidor
  • 1/4 papryki
  • 4 łyżeczki śmietany
  • 50g żółtego sera
  • łyżeczka masła
  • szczypiorek
  • sól, pieprz 

Kokilki posmarować masłem, na dno każdej z nich włożyć pokrojoną wędlinę, kawałki pomidora, pokrojoną w kostkę paprykę. Wbić po jednym jajku. na wierzch dać po łyżeczce śmietany, sól, pieprz, szczypiorek. Posypać startym serem. Kokilki umieścić w żaroodpornym naczyniu, do którego należy wlać wrzątek w takiej ilości, by kokilki były zanurzone do połowy. Całość wstawić do nagrzanego piekarnika do 200 stopni i zapiekać między 12-17 minut - czas zależy od wielkości kokilek, ilości dodatków i od tego jakie jajka chcecie uzyskać. Podawać od razu.

Smacznego.



piątek, 31 sierpnia 2012

pieczarki w sosie lub sos pieczarkowy...

...jak kto woli. Szybki, smaczny i łatwy w przygotowaniu dodatek do obiadu.



Składniki:
  • 0,5kg pieczarek
  • 1 cebula
  • olej do smażenia
  • pieprz
  • pół kostki rosołowej warzywnej
  • 200ml śmietany
  • natka pietruszki 


Pieczarki obrać, małe przekroić na pół, większe na 4 części. Cebulę pokroić w kostkę i podsmażyć na oliwie. Do gotowej cebuli wrzucić pieczarki i smażyć aż będą miękkie a woda wyparuje. Dodać śmietanę, pół kostki rosołowej i pieprz. Wymieszać i gotować, aż sos się zredukuje. Jeśli trzeba można dosolić - w moim przypadku nie było takiej konieczności. Gotowy sos posypać posiekaną pietruszką.

Smacznego.

niedziela, 26 sierpnia 2012

Ciasto cappuccino

Nieprzesłodzona propozycja do popołudniowej kawy. Czekoladowy biszkopt z delikatnym kawowym kremem z bitą śmietaną na wierzchu. Idealna kompozycja. Krem o smaku cappuccino nie jest ani mocno kawowy ani zbyt słodki. Jego smak i zapach kojarzy mi się ze smakiem lodów jadanych w dzieciństwie. Pierzynka z ubitej śmietany nadaje ciastu lekkości. Przepis oczywiście stąd z moimi zmianami.


Składniki na ciasto:
  • 5 jajek
  • 125g gorzkiej czekolady roztopionej w kąpieli wodnej
  • 125g masła
  • 150g cukru
  • 125g mąki
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Masło utrzeć, ma być miękkie i puszyste. Dodać lekko przestudzoną, roztopioną czekoladę, cukier i wymieszać. Do masy dodać żółtka i dokładnie wymieszać. Gdy masa będzie jednolita dodać mąkę i proszek do pieczenia. Białka ubić na pianę i delikatnie wmieszać do masy. Całość przelać do formy ( u mnie blaszka 23x27cm) i piec 40 minut w 180 stopniach - do tzw. suchego patyczka. Przestudzić.

Ciasto warto nasączyć kawowym naparem. 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej zalać szklanką wrzątku. 


Składniki na krem:
  • 250g serka mascarpone
  • 250g śmietany kremówki
  • 3 łyżeczki żelatyny
  • 60g kawy cappuccino (proszku)
  • 3 łyżki cukru
Żelatynę zalać odrobiną zimnej wody, wymieszać. Gdy napęcznieje zalać ją 1/4 szklanki wrzątku. Wymieszać, przestudzić.

Mascarpone wymieszać z cappuccino. Kremówkę ubić na sztywno. Powoli dodawać cukier i dalej miksować. Wlewać przestudzoną żelatynę, cały czas miksując. Ubitą masę dodać do serka mascarpone i zmiksować.

Bita śmietana:
  • 400ml śmietany kremówki
  • 2 łyżki cukru
  • 20g kawy cappuccino (proszku)
 Śmietanę ubić na sztywno, dodać cukier wymieszać.

Ciasto przekroić na dwa blaty. Pierwszy nasączyć połową kawowego naparu, wyłożyć krem cappuccino, położyć drugą część ciasta, nasączyć i wyłożyć ubitą śmietanę. Wierzch posypać kawą cappuccino. Wstawić do lodówki.



Smacznego.


niedziela, 19 sierpnia 2012

Crème brûlée i rozczarowanie

Naprawdę długo nosiłam się z zamiarem zrobienia tego słynnego francuskiego deseru. Najpierw nie miałam palnika, potem kokilek. Jak już wszystko zgromadziłam i ochoczo przystąpiłam do robienia deseru to w smaku nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Nie zapiałam z zachwytu. Nie powaliło mnie na kolana. A myślałam, że napiszę tutaj jakie to "wspaniałe odkrycie francuskiej kuchni" - nic z tego. Jest tak jak myślałam wcześniej - francuska kuchnia to nie jest coś co tygryski lubią najbardziej i jeśli jej najsławniejszy deser mnie tak rozczarował to nie sądzę, by się to miało szybko zmienić.   (Przepis w zasadzie własny, skomponowany na bazie wielu dostępnych)

Składniki na 4 szt:
  • 300ml śmietany kremówki
  • 3 łyżki cukru
  • 1 laska wanilii
  • 3 żółtka
  • 4 łyżeczki brązowego cukru

Wanilię przekroić i wyjąć z niej ziarenka. Śmietanę, cukier, wanilię umieścić w rondelku i doprowadzić do wrzenia. Zdjąć z ognia i ostudzić. Żółtka delikatnie rozmieszać dodając stopniowo przestudzoną śmietankę, Całość wymieszać ale w taki sposób, by nie napowietrzać masy zbyt mocno. Przelać do kokilek. Piec w temperaturze 120 stopni ok 50 minut. Po tym czasie masa nie powinna być płynna. Schłodzić w lodówce kilka godzin. Tuż przed podaniem posypać brązowym cukrem i przypiec palnikiem tak, by powstała chrupiąca skorupka. Deser powinien być podawany zimny z gorącą karmelową skorupką.


Smacznego.

środa, 15 sierpnia 2012

Tiramisu

Czyli bajecznie kremowy włoski deser. Co w nim tak urzeka? Hmm na pewno jedwabiście gładki krem... kawowe biszkopty... a wszystko to okraszone cudownym zapachem amaretto... Całość niezwykle łatwa i szybka do przygotowania. Czy można przejść obok obojętnie? Pewnie tak, tylko po co?? ;) Przepis pochodzi z notatnika mojej mamy.
 
 
Składniki:
  • 5 żółtek
  •  5 łyżek cukru pudru
  •  500g serka mascarpone
  •  2 opakowania podłużnych biszkoptów (tzw. lady fingers)
  •  2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej + 250ml wrzątku
  •  ok. 4-5 łyżek amaretto (lub w wersji bezalkoholowej aromat migdałowy)
  • 2 łyżki kakao


Kawę zaparzyć, odstawić.

Żółtka z cukrem ubić na parze. W tym celu należy na garnku z gotującą wodą postawić miskę z żółtkami i ucierać, aż masa będzie jasna i puszysta). Zdjąć znad pary, dodać serek i dokładnie wymieszać. Krem gotowy.

Do płaskiego naczynia wlać kawę i dodać amaretto, delikatnie wymieszać (naczynie powinno być takiej wielkości, by swobodnie mieścił się w nim biszkopt). Biszkopty zanurzać w kawie i układać na paterze w dwóch rzędach mniej więcej po 6-7 sztuk. Na pierwszą warstwę wyłożyć 1/3 kremu. Na krem układać warstwę maczanych biszkoptów, 1/3 kremu i kolejna warstwa biszkoptów i krem.

Całość odstawić do lodówki na kilka godzin, by biszkopty dobrze zmiękły. Przed podaniem posypać kakao.


Smacznego :)


niedziela, 22 lipca 2012

Letnie ciasto z owocami



Gdy na straganach taki wybór pysznych owoców na stole nie może zabraknąć tego ciasta. Pyszny w swej prostocie. Nie za słodki - słodycz biszkoptu łagodzą owoce i nieprzesłodzona bita śmietana. Można użyć dowolnych, ulubionych owoców. U mnie dzisiaj z jagodami. Polecam. Przepis pochodzi z przepastnego zeszytu mojej mamy :)



Składniki na biszkopt:
  • 4 jajka
  • 4 łyżki cukru
  • 4 łyżki mąki
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Całe jajka i cukier utrzeć mikserem na parze, aż do uzyskania puszystej masy i rozpuszczenia się cukru. Do gotowej masy dodać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Wymieszać i wylać na blachę (u mnie 39x24cm). Piec 15 minut w temperaturze 180 stopni.
Owoce:
  • 0,5-0,75kg jagód
Na ostudzony biszkopt wyłożyć 3/4 owoców.
Bita śmietana:
  • 0,5l śmietany 30%
  •  4 łyżki cukru
  •  4 łyżeczki żelatyny
  • 0,25 szklanki zimnej wody
  • 0,25 szklanki gorącej wody
Żelatynę zalać zimną wodą wymieszać i odstawić aby napęczniała. Po chwili zalać gorącą wodą i wymieszać do rozpuszczenia.
Śmietanę ubić, pod koniec dodać cukier i rozpuszczoną żelatynę. Masę wyłożyć na biszkopt z owocami. Na śmietanę wyłożyć pozostałe owoce.

2 opakowania galaretki (u mnie truskawkowa) przygotować wg, instrukcji na opakowaniu. Gdy zacznie tężeć, wymieszać ją i układać na wierzchu naszego ciasta. Całość wstawić do lodówki. 
Smacznego :)

niedziela, 15 lipca 2012

Wybierz Smile - bądź Smile

Jak już zapewne zauważyliście drastycznie spadła ilość publikowanych na blogu postów - moja wina, moja wina... Ma to związek z podjęciem pracy a co za tym idzie skurczeniem się czasu wolnego. Nie ma tego złego jednak, bo już dziś mogę was zaprosić do biura Smile Holiday w Warszawie ul. Niepodległości 92/98 (Metro Racławicka). A co tam dają?

Oprócz miłej atmosfery, pysznej kawy i moich własnoręcznych wypieków dostaniecie tam wszelkiego rodzaju (leniuchowanie i zwiedzanie) wycieczki  - dalekie i bliskie dużych touroperatorów takich jak TUI, Neckermann, Rainbow, Exim i wielu innych, objazdy autokarowe, oferty wyjazdów na narty, możliwość wynajęcia kwater, bilety lotnicze, ubezpieczenie turystyczne i wiele innych możliwości na spędzenie wolnego czasu tak jak lubicie, tam gdzie lubicie i z kimkolwiek chcecie ;)

A takie cudeńka można tam spotkać i zjeść :) 

Na zdjęciu: muffiny bananowe z czekoladą i migdałowe z truskawkami



Poniżej kilka słów od twórców Smile Holiday:
"Chcemy w przyjazny sposób dopasować to co jest dostępne na rynku turystycznym do Waszych potrzeb, tak by Wasze wakacje były jak najbliżej Waszych marzeń i byście doceniając naszą pomoc mieli pewność, że możecie nam spokojnie zlecić organizację kolejnego wyjazdu.

Podróżując doświadczamy różnorodności świata, ale też ludzkich pragnień. Wszystkie te pragnienia staramy się zrozumieć i zrobić wszystko, by je zrealizować.


Doskonale rozumiemy, że inne oczekiwania co do wyjazdu mogą mieć rodzice z dziećmi, a inne grupa przyjaciół, która jedzie, by "poszaleć". Że innego wyjazdu będą szukali pielgrzymi pragnący odwiedzić Ziemię Świętą czy też inne miejsca pielgrzymkowe, a innego geje czy też lesbijki pragnący wyjechać z partnerem/-ką lub grupą przyjaciół. Że jedni z Was szukają miejsc spokojnych, gdzie odpoczną od hałasu miasta, natomiast inni wręcz przeciwnie będą chcieli być w samym centrum kurortu i w ten sposób cieszyć się swoimi wakacjami.


Wszystkich Was na początku będziemy starali się wysłuchać i po poznaniu Waszych oczekiwań pomożemy Wam wybrać wymarzony urlop."


Zapraszamy zatem smakoszy i wszystkich, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu.